Aerozol do nosa Nasivin

nasivinStany zapalne błony śluzowej nosa należą do najczęstszych problemów utrudniających oddychanie oraz do najbardziej uciążliwych objawów infekcji. Zatkany nos potrafi skutecznie zepsuć humor i zniechęcić do wszelkiej aktywności.

Na problemy lek w aerozolu

Aerozol do nosa Nasivin soft 0,025% to lek, który zawiera substancję czynną chlorowodorek oksymetazoliny, w dawce 0,25 mg na 1 ml płynu. Chlorowodorek oksymetazoliny ma działanie zwężające naczynia krwionośne.

Działanie aerozolu do nosa polega na redukowaniu obrzęku błony śluzowej nosa powodowanego zapaleniem, jak i przeciwdziała nadmiernemu produkowaniu wydzieliny, dzięki czemu oddychanie przez nos staje się ułatwione.

Działanie polegające na zmniejszeniu przekrwienia błony śluzowej nosa skutkuje także rozszerzeniem przewodów odprowadzających zatok przynosowych oraz odblokowaniem zatkanych trąbek słuchowych, dzięki czemu usprawnia się usuwanie zbędnej wydzieliny i tym samym leczenie zakażenia.

Przeciwwskazaniem do stosowania Nasivinu soft 0,025% jest sucha odmiana zapalenia błony śluzowej nosa, w której obecne są strupki oraz uczulenie bądź nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych obecnych w preparacie składników.