Alergia – leczenie

tabletki na alergie

Zachorowanie na podłożu alergicznym są coraz częstsze i to na wszystkich kontynentach. Często spotykamy się z określeniem, że alergia jest chorobą cywilizacyjną. Nie ma wątpliwości, że jest w tym dużo prawdy, na pewno zmieniający się, pędzący świat przyczynił się do rozwoju wielu chorób i obniżeniu odporności na nie. Zmiana stylu życia, zanieczyszczenia środowiska, które wlatują do mieszkania zaraz po otworzeniu okna – liczne pyły, gazy, substancje chemiczne, dodatkowo przetworzona żywność i suche, nieczyste powietrze, a także obciążenia genetyczne – to tylko niektóre z powodów rozprzestrzenienia się alergii.

Jak radzić sobie z alergią?

Najczęstszym wskazaniem lekarzy jest unikanie alergenu, który uczula. Może to być jakiś rodzaj żywności, któryś ze składników leku, sierść lub ślina zwierzęcia domowego, a także pylące drzewa i rośliny. Oczywiście istnieją sytuacje w których jest się w stanie całkowicie wyeliminować ten alergen z życia, na przykład jeśli jest to jakiś owoc. Jednak w przypadku pyłków – nikt nie jest w stanie się od nich odizolować. Trzeba wtedy pomyśleć o rozpoczęciu kuracji lekami – całorocznej lub sezonowej. Sprawdź https://www.apteka-familia.pl/alergia.html.

tabletki na alergie

Tabletki na alergie

Przy wyjątkowo dokuczliwych objawach alergii: długiemu nieżytowi nosa, dusznościach, swędzących wysypkach – należy udać się na badania do lekarza. Wypisze on leki, które dostanie się w aptece po okazaniu recepty. Natomiast jeśli objawy alergii są lekkie, można poprosić farmaceutę o pomóc w dobraniu tabletek na alergię, którą się posiada.