Działanie spiruliny hawajskiej

Spirulina hawajska pojawiła się na polskim rynku stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko podbiła ona serca wszystkich tych, którzy interesują się sportem oraz zdrowym odżywianiem się. Spirulina szybko stała się zdrowym dodatkiem do odpowiednio zrównoważonej diety.

Jakie główne zalety ma spirulina hawajska?

hawajska spirulina do sprzedażySpirulina znana jest jako potężne źródło witamin i mikroelementów. Udowodniono, że w spirulinie znajduje się aż ponad 4000 mikroelementów, które mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Między innymi, spirulina ma aż dwudziestokrotnie wyższe stężenie witaminy A niż marchew oraz więcej witaminy B1 niż jakiekolwiek inne znane warzywo lub owoc.
Spirulina działa także pozytywnie na wygląd i szczupłą sylwetkę. Znacznie usprawnia ona działanie układu pokarmowego i nie dopuszcza do rozleniwienia jelit. Sprawdza się także podczas stosowania diety, ponieważ uzupełnia ewentualne braki witamin i mikroelementów.

Kobiety na pewno będą zadowolone z faktu, że spirulina bardzo pozytywnie wpływa na stan włosów, skóry i paznokci.
Jest też świetnym i naturalnym probiotykiem, który chroni cały organizm przed wirusami oraz bakteriami, dlatego warto sięgać po niego zwłaszcza zimą oraz jesienią, gdy odporność naturalnie spada.

W jaki sposób można przyjmować spirulinę?

Spirulinę hawajską bez żadnego problemu można kupić w większości dobrych aptek oraz sklepów z ekologiczną żywnością. Najczęściej występuje ona w postaci zielonych tabletek, które można bezpośrednio połknąć, bądź też w łatwy sposób rozkruszyć i dodać na przykład do posiłków. Bardzo często spirulinę dodaje się do warzywnych oraz owocowych koktajli.

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://evita.sklep.pl/pl/spirulina-hawajska-500mg-100kaps.html