Maski dla sportowców

filtr z węglem aktywnym

Każda osoba która uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną chciałaby aby jej regularne treningi skutkowały poprawą zdrowia. Przeważnie tak się dzieje, jednak pozostaje jeden wyjątek. Treningi przy niskich temperaturach powodują ogromne obciążenie dla układu oddechowego. I wcale nie chodzi w tym przypadku o ryzyko przeziębienia się. Największym zagrożeniem dla układu oddechowego sportowców jest smog.

Skąd się bierze smog?

Smog jest obecnie wszędzie tam gdzie mieszkają ludzie. Nie ma znaczenia czy jest to ogromne miasto czy też niewielka wioska. Największe źródła powstawania smogu to spaliny samochodowe. Równie ważnym zagrożeniem jest opał niskiej jakości stosowany w gospodarstwach domowych. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza jest bardzo szkodliwe dla każdego, jednak najbardziej narażone są osoby uprawiające aktywność fizyczną na wolnym powietrzu,

Czy da się temu jakoś zaradzić?

Każdy, komu na sercu leży własne zdrowie powinien pomyśleć nad tym, w jaki sposób bronić się przed smogiem. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zamknąć się w czterech ścianach, jednak mało kto może sobie na to pozwolić. Skutecznie przed smogiem chronią maski z filtrem antysmogowym. Posiadają one specjalny filtr z węglem aktywnym, który oczyszcza powietrze. Dzięki temu do organizmu człowieka przedostaje się mniej substancji szkodliwych. Dla sportowców produkowane są specjalne rodzaje masek ułatwiające oddychanie podczas wysiłku.