Meble medyczne łatwe w utrzymaniu czystości

Sprzęt i meble medyczne

W gabinetach lekarskich i laboratoriach ogromną rolę odgrywa zachowanie najwyższego poziomu czystości i sterylności. Aby uniknąć przenoszenia niebezpiecznych wirusów i bakterii warto postawić na wysokiej jakości meble medyczne producent.

Sterylne meble

Meble medyczne powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które są przystosowane do dość częstego czyszczenia. Ogromną rolę odgrywa przede wszystkim tapicerka mebli medycznych.

Godne polecenia są gładkie i nieporowate materiały, które charakteryzują się dużą odpornością na wycieranie i wilgoć.

Sprawdź produkt

Krzesła, łóżka i kozetki szpitalne nie mogą być oczywiście wykonane z miękkich tkanin obiciowych. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się materiały, które imitują naturalną skórę. W dużej mierze wynika to z tego, że nie wchłaniają one wody.

Jakie materiały konstrukcyjne?

Wybierające meble medyczne producent warto zwrócić uwagę także na elementy konstrukcyjne. Unikać należy mebli wykonanych z materiałów organicznych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby uważać na popularną sklejkę.

Sprzęt i meble medyczne

Nóżki i konstrukcje podłokietników powinny być wykonane ze stali albo aluminium. Większość producentów mebli medycznych pokrywa metalowe elementy specjalną farbą ochronną na promieniowanie UV.

Proszkowana farba zapewnia doskonałą ochronę także przed uszkodzeniami mechanicznymi i różnorodnymi środkami dezynfekcyjnymi. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwracać uwagę na szwy.