O pielęgnacji skóry atopowej

Piecze, swędzi i nieładnie wygląda – taka właśnie jest skóra z egzemą po kontakcie z alergenem. Niestety, bardzo często ciężko go uniknąć (zwłaszcza że nie da się przebadać na wszystko i często po prostu przed wystąpieniem reakcji alergicznej nie wiadomo nic o uczuleniu).

Jak chronić skórę?

W miarę możliwości, należy unikać alergenów – tych, o których wiadomo. Przesuszona skóra niesamowicie swędzi, jednak nie wolno jej drapać: to doprowadzi jedynie do pogorszenia jej stanu. Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich i smarować skórę przepisanymi przez niego środkami. Dodatkowo, ogromne znaczenie ma dbałość o odpowiedni stan nawilżenia skóry.

W sprzedaży można znaleźć wiele kremów do skóry atopowej lub z objawami egzemy. Jednym z nich, niezwykle skutecznie pomagającym poprawić stan skóry, jest Bepanthen Sensiderm Daily Care.

Krem do zadań specjalnych

Bepanthen Sensiderm do codziennej pielęgnacji może być stosowany na przykład między zaostrzeniami. Zmniejsza wówczas częstotliwość ich występowania – sprawiając, że przykre epizody skórne pojawiają się około 4 razy do roku.

Krem ten idealnie nawilża naskórek i odbudowuje jego warstwę lipidową, sprawiając, że jest gładszy i milszy w dotyku, a także lepiej nawilżony. Bogactwo naturalnych składników to gwarancja, że krem nie uczuli, a efekty, jakie zapewnia – pozwalają cieszyć się idealnym naskórkiem przez długi czas.

Wzmocniona bariera lipidowa to nie tylko lepsza ochrona, ale również nawilżenie, tak istotne w przypadku skóry atopowej.