Olejek bio-oil dla regeneracji skóry

Skóra człowieka nieustannie narażona jest na wpływ rozmaitych czynników zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz organizmu. W efekcie dotyka ją wiele rozmaitych dolegliwości. Nie bez znaczenia jest też to, że skóra z każdym dniem starzeje się tak jak i cały organizm zresztą. Z wiekiem jej stan się więc pogarsza. Chcąc spowolnić starzenie się skóry i zniwelować negatywne objawy, jakie ją dotknęły, można stosować środki nawilżające i sprzyjające jej regeneracji. Jednym z nich jest olejek bio-oil, który można dostać w aptekach i drogeriach.

Olejek bio-oil nawilża skórę

Olejek ten jest mieszaniną olejków pochodzenia roślinnego z dodatkiem witamin A oraz E. Taki skład powoduje, że oleje się dobrze wchłania i jest w stanie przywrócić prawidłowy stan nawilżenia. Warto go więc stosować zawsze, gdy skóra ulegnie przesuszeniu, czy to wskutek czynników atmosferycznych, czy przebytych chorób. Właściwości nawilżające i regenerujące dobrze wpłyną na skórę starzejącą się, która systematycznie traci jędrność i elastyczność.

Olejek bio-oil ujędrnia skórę

Właściwości ujędrniające przydają się też kobietom w ciąży, którym grożą rozstępy. W takiej sytuacji olejki bio-oil zwiększają elastyczność skóry i mogą zapobiec powstawaniu mało elastycznych rozstępów. Olejki te stosowane są również na blizny, aby wspomóc regenerację skóry i zanikanie zabliźniających się fragmentów naskórka. Panie stosują olejki bio-oil również dla wyrównywania kolorytu skóry i likwidowania przebarwień powstałych w wyniku różnych chorób czy stosowania leków.