Olejek laurowo-kurkumowy – remedium na bolące stawy

Bolące stawy to przypadłość związana z wiekiem. Starsze osoby bardzo często skarżą się na tego typu dolegliwości, choć dotyczy ona również osób, które wykonują ciężką pracę fizyczną. Przeciążone stawy stają problemem w codziennym funkcjonowaniu. Odkładanie się w nich kwasu szczawiowego (w wyniku nieprawidłowej diety, stosowanej przez lata) dolewa oliwy do ognia. Ból stawów staje się nie do zniesienia.

Jak walczyć z bolącymi stawami?

Po zaobserwowaniu u siebie problemów ze stawami, należy niezwłocznie udać się do reumatologa, który po postawieniu diagnozy, przepisze nam odpowiednie leki. Warto równolegle z leczeniem farmakologicznym, stosować mniej konwencjonalne rozwiązania medyczne. Jednym z nich jest stosowanie olejku laurowo kurkumowego, który posiada wręcz niesamowite właściwości łagodzące ból stawów. Liście laurowe i kurkuma wykazują właściwości przeciwzapalne, co daje poczucie ulgi już po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji. Warto poinformować lekarza o wdrożeniu tego sposobu leczenia. Polecam: https://www.aptekagalen.pl/laurosept-q73-olejek-laurowy-100ml

Olejek laurowo kurkumowy – właściwości prozdrowotne

Olejek z liści laurowych i kurkumy posiada szereg innych dobroczynnych właściwości. Doskonale leczy stany zapalne górnych dróg oddechowych – wystarczy jego kroplę dodać do inhalacji. Picie tego oleju sprawia, że nasz organizm zyskuje dodatkową ochronę przeciwmiażdżycową i przeciwzawałową. To niesamowicie cenny dar, jaki otrzymał człowiek od natury i warto z niego korzystać – zarówno mając dolegliwości jak i chcąc profilaktycznie zabezpieczyć się przed wieloma potencjalnymi chorobami.