Pielęgnacja suchych włosów

pielęgnacja włosów

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem, mogący pojawiać się na przełomie pór roku, ale też w reakcji na nieprawidłową pielęgnację, stres czy niezdrową dietę. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z tym problemem, gdyż wzmożona utrata włosów może znacznie przerzedzić je w krótkim czasie.

Wybór odpowiednich kosmetyków

Na rynku znajdują się przeróżne kosmetyki do włosów obiecujące ich wzmocnienie i zahamowanie wypadania. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z nich nie mają szansy zadziałać. Jeśli to będzie na przykład maska do włosów, którą nakłada się tylko na pasma, nie zdziała ona nic w kontekście wypadania, gdyż do tego potrzebne jest wzmocnienie i odżywienie cebulek. Konieczne są zatem takie kosmetyki, które nakłada się na skórę głowy. Mogą to być już nawet szampony – takich produktów jest na rynku wiele. W ich przypadku warto jednak pamiętać, że konieczne jest potrzymanie ich na włosów nieco dłuższy czas niż w przypadku normalnych szamponów. Jeśli bowiem produkt spłucze się po chwili, nie będzie miał szansy zadziałać.

pielęgnacja włosów

Najlepsze – wcierki

Najlepsza pielęgnacja włosów wypadających to zdecydowanie ta oparta na wcierkach, czyli na preparatach stosowanych na skórę głowy. Mają one różne nazwy – sera, płyny czy mgiełki, łączy je jednak wodnista, rzadziej żelowa, konsystencja, a także zwykle silnie skoncentrowany skład, oparty często na ziołach, ale nie tylko. Takie produkty są najskuteczniejsze, ponieważ pozostają na głowie długo – nie należy ich spłukiwać. Poza tym nakładając je, wykonuje się masaż skóry głowy, który już sam w sobie jest ważnym elementem kuracji przeciw wypadaniu. Kosmetyki do włosów kupisz tutaj.