Zdrowa dieta przyszłej mamy

Prenatal Duo w ciazy

Kobiety w ciąży słyszą mnóstwo dobrych rad, również tych, które dotyczą kwestii zdrowego odżywiania się i diety. Przestrzega się je przed tym, czego absolutnie nie powinny jadać w ciąży, a zachęca do wzbogacenia diety o zdrowe i pełnowartościowe produkty i posiłki.

Wpływ diety przyszłej matki na zdrowie dziecka

Bez wątpienia od bardzo dawna wiadomo, że bardzo uboga dieta matki ma negatywny wpływ na rozwijający się płód. Oczywiście, zły sposób odżywiania negatywnie wpływa również na samą kobietę. W czasie ciąży wszelkie witaminy oraz mikro i makroelementy z jej organizmu są bowiem transportowane do organizmu dziecka. Jeżeli kobieta nie będzie dbała o to, aby prawidłowo się odżywiać, po ciąży może cierpieć na poważne niedobory witamin.

Jak odżywiać się w ciąży?

Prenatal Duo w ciazyPowoli upada mit, że w ciąży jada sie za dwoje. Obecnie mówi się, że w ciąży jada się dla dwojga, a zatem trzeba zwiększyć codzienną dawkę kalorii przyjmowanych z posiłkami, jednak wcale nie tak drastycznie, jak dawniej sądzono. Dopiero w trzecim trymestrze ciąży, dzienne spożycie kalorii powinno wzrosnąć o około 500. Co zatem jadać w ciąży? Z pewnością dużo chudego mięsa, zdrowych kasz, warzyw i owoców, oraz zdrowych tłuszczy. Powinno się ograniczyć spożycie słodyczy, które zresztą nikomu nie służą. Większości kobiet polecam się również suplementowanie witamin. Warto znaleźć taki preparat, który ma w swoim składzie wszystkie niezbędne witaminy oraz mikro i makroelementy, jak również kwas foliowy. Wiele kobiet poleca preparat Prenatal Duo. Prenatal DUO warto zażywać już od drugiego trymestru ciąży, aż do zakończenia okresu karmienia piersią.