Zioła szwedzkie- lek, który działa na prawie wszystko

dobre zioła szwedzkie

Konsekwencja i regularne przyjmowanie leków to jedyna metoda zwalczenie niektórych schorzeń. Jednak długie przyjmowania niektórych preparatów prowadzi do wyjałowienia organizmu i braku witamin.
W odbudowaniu naturalnej flory bakteryjnej i poprawieniu ogólnej odporności organizmu z pewnością pomogą zioła szwedzkie – www.evita.sklep.pl.

Jak należy je stosować, by były skuteczne?

Jeżeli chodzi o ich stosowanie zewnętrzne, to najważniejszą kwestią jest, by pić je co najmniej dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Należy dwie lub trzy łyżeczki ziół dodawać do herbaty. W nierozcieńczonej wersji mogłyby być za mocne. W przypadku przewlekłego zapalenia gardła i błon śluzowych wskazana jest ziołowa płukanka, gdyż ona najszybciej zwalczy rozległy stan zapalny jamy ustnej.

Szwedzkich ziół warto równie używać, by udrożnić zatoki i pozbyć się kataru. Przy czym ten rodzaj zabiegu opiera się na wdychaniu ziół, dlatego też najpierw trzeba nasączyć okład ziołami, a dopiero później przyłożyć go do nosa. Ziół szwedzkich można również użyć przy zwalczaniu bólów kostno- stawowych oraz jako okładów na trudno gojące się rany. Trzeba jedynie pilnie obserwować ranę, by nie doszło do jej rozjątrzenia bądź, by na chorym miejscu nie pojawiły się odparzenia. Dzieje się tak wtedy, gdy okład ziołowy ma zbyt długi kontakt z chorym naskórkiem.

Kiedy nie powinno się używać ziół szwedzkich?

Istotnym przeciwwskazaniem jest na pewno alergia na którekolwiek z wymienionych wcześniej ziół. Z reakcją uczuleniową nie ma żartów. Nigdy nie wiadomo, jak zareaguje organizm, który zostanie poddany działaniu szkodliwego alergenu. Drugim powodem, dla którego powinno się zaprzestać stosowania ziół szwedzkich, są choroby przewlekłe. Zalicza się do nich padaczkę, marskość wątroby, ostrą niewydolność nerek, chorobę alkoholową i niedrożność jelit. Pomimo iż zioła szwedzkie to naturalny lek nigdy nie powinno się ich stosować na własną rękę, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.