Armatura laboratoryjna stosowana w laboratoriach

Laboratorium to obiekt lub pomieszczenie, w którym wykonuje się doświadczenia i przeprowadza prace badawcze. Miejsce to wyposażone jest w dostosowane do potrzeb meble i sprzęty. Meble, które można znaleźć w każdym laboratorium, to stoły z blatem oraz stanowiskiem myjącym. W skład stanowiska myjącego wchodzi zlewozmywak oraz bateria umywalkowa.

Rodzaje stosowanych zlewozmywaków

W profesjonalnych laboratoriach https://renggli.pl/pl/oferta/armatura-laboratoryjna-zawory-laboratoryjne/bateria-z-mieszaczem-jednouchwytowa// niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych produktów odpornych na działanie wysokich i niskich temperatur oraz różnego rodzaju substancji chemicznych. Armatura laboratoryjna musi być więc wytwarzana z najwyższej jakości materiałów.

Do wykonania zlewozmywaków można użyć m.in. stali nierdzewnej. Materiał ten jest higieniczny, łatwy w czyszczeniu i odporny na działanie wysokiej temperatury. W laboratoriach sprawdzają się także zlewy ceramiczne, polipropylenowe i wytwarzane z żywicy epoksydowej. Jeśli chodzi o sposób montażu, wyróżnia się zlewy podklejane, wpuszczane w blat lub nakładane. W sprzedaży dostępne są modele jedno i dwukomorowe w różnym rozmiarze.

Baterie i zawory laboratoryjne

W skład armatury laboratoryjnej wchodzą również baterie i zawory. Jeśli chodzi o tego rodzaju produkty, największe znaczenie ma trwałość oraz funkcjonalność, a nie wygląd zewnętrzny jak w przypadku baterii przeznaczonych do użytku domowego. W celu uzyskania trwałej i solidnej powłoki mosiężne baterie pokrywa się malowaną proszkowo farbą epoksydową.

W zależności od potrzeb możliwe jest zastosowanie urządzeń jedno lub dwuuchwytowych, a także armatury łokciowej obsługiwanej bez użycia rąk. Przy wyborze baterii do laboratoriów istotne znaczenie ma także długość wylewki. W związku z tym, że w tego rodzaju pomieszczeniach korzysta się z różnego rodzaju gazów technicznych, niezbędne jest zastosowanie szczelnych zaworów zgodnych z odpowiednimi normami bezpieczeństwa.

Duża ilość dostępnych produktów pozwala stworzyć wysokiej jakości stanowisko myjące dostosowane do zakresu czynności wykonywanych w laboratorium.