Bateria do wody demineralizowanej – podstawa wyposażenia laboratoriów

bateria do wody demineralizowanej

Bateria do wody demineralizowanej to podstawa wyposażenia przystosowana do wykorzystania w zabudowach laboratoryjnych. Jest to specjalistyczny typ armatury zaadaptowany do pracy w takich placówkach jak laboratoria chemiczne, chemiczno-fizyczne, analityczne lub biologiczne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, w baterii do wody demineralizowanej nie dochodzi do żadnych z niepożądanych reakcji chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na parametry wody.

Wymogi laboratoryjne

Restrykcyjne warunki w laboratoriach to wymóg, który musi spełniać każda placówka badawcza. W związku z zapotrzebowaniem na wodę pozbawioną obcych jonów, aby utrzymała swoje właściwości, w przeznaczonej do niej armaturze stosuje się specjalistyczne materiały. Baterie wyposażone są w głowice membranowe, wewnętrzne rury wyprodukowane są z blachy mosiężnej, która nie ulegnie szybkiemu zużyciu, a wnętrza rur pokryte są warstwą farby epoksydowej, w celu odizolowania płynącej przez nie wody.

bateria do wody demineralizowanej
https://renggli.pl/pl/oferta/armatura-laboratoryjna-zawory-laboratoryjne/bateria-do-wody-demineralizowanej/

Standardy montażu baterii do wody demineralizowanej

Bateria do wody demineralizowanej zaprojektowana jest z myślą o ułatwieniu użytkowania w każdych warunkach i z różnym wyposażeniem. Baterię z membraną montuje się w sposób nablatowy, a wymiary wylewki zapewniają wygodny dostęp do niej. Wylewka jest wysoka na 30 cm, a długa na 15 cm. Dodatkowo wyposażono ją w oliwkę zamontowaną na jej zakończeniu, co umożliwia podłączenie węża, aby poszerzyć zakres pracy i doprowadzić wodę w każde miejsce. Bateria do wody demineralizowanej montowana jest w sposób restrykcyjny, aby zapewnić poprawną pracę instalacji.