Big Bud – Wielkie Zbiory

Big Bud swoją nazwę zawdzięcza ogromnym rozmiarom, jakie osiągają jego topy w okresie zbiorów, a także niemałej zawartości THC, która wynosi około 23%-26%. Odmiana ta początkowo była krzyżówką Afghani i Skunk#1, aktualnie często bywa także łączona z innymi szczepami, takimi jak na przykład Northern Lights#1. Jest to przeważająca indica, tak więc sprawdzi się idealnie do spożycia w godzinach wieczornych, jako umilenie relaksu po całym dniu, lub dla ułatwienia zasypiania.


Cechy odmiany Big Bud


„Wielki Pączek” sprawdza się świetnie zarówno w uprawie outdoor jak i w indoorze. Niezależnie od wybranej metody, gwarantuje bardzo dużą wydajność, plony osiągają poziom nawet 750 gramów na metr kwadratowy. Okres kwitnienia wynosi od 7 do 9 tygodni, co wydaje się bardzo krótkim czasem, ze względu na ilość kwiatów, jaka w nim powstaje. W smaku oraz zapachu Big Bud odznacza się mocnym, ziemistym aromatem, z domieszką pikantności. Szczep ten to indica o wysokiej zawartości THC, dlatego jego działanie jest przede wszystkim głęboko relaksujące i ułatwiające zasypianie. Użytkownicy wskazują także na lekką euforię oraz rozluźnienie całego ciała. W medycynie ta odmiana jest wykorzystywana głównie przez pacjentów zmagających się z bezsennością oraz chronicznymi bólami.

Jak hodować Big Bud


Odmiana Big Bud (dostępna na Nasiona Marihuany) jest bardzo uniwersalna i wszechstronna, nadaje się równie dobrze do uprawy na zewnątrz jak i w domowym zaciszu. Roślina osiąga do 130 cm wysokości, więc w przypadku zdecydowania się na indoor, należy zainwestować we w miarę dużego growboxa. Omawiany szczep jest bardzo wydajny, dlatego warto dobrze o niego zadbać podczas uprawy, odpłaci się on bardzo dużą ilością pysznych, relaksujących kwiatów.

Należy wspomnieć, że hodowanie oraz posiadanie marihuany jest w Polsce nielegalne. Posiadanie oraz handel nasionami jest dozwolony, ponieważ same w sobie nie posiadają one THC, ani innych substancji psychoaktywnych. Nasiona służą do celów kolekcjonerskich, nie istnieje jednak coś takiego jak uprawa konopi w celach kolekcjonerskich.