Biszolin i jego zastosowanie

Biszolin to złoża solanki odkryte na Ukrainie w rejonie połtawskim. Są bogate m.in. w magnes, potas, wapń, jod czy brom. Składniki te rozpuszczone zostały w nieskazitelnie czystej wodzie i przetrwały w takiej formie przez miliony lat.

Czym jest biszolin?

To unikalny i  w pełni naturalny koncentrat mineralny. Składa się przede wszystkim z siarczanów oraz chlorków magnezu, wapnia, sodu potasu, a także wielu innych. Rozpuściły się one w artezyjskiej wodzie. Mineralizacja oscyluje wokół 400 g/l. Oleista ciesz o zielonkawym zabarwieniu ma przyjemny, eteryczny zapach. Jest nietoksyczna i nieagresywna pod względem chemicznym. Proces jej wydobywania nie należy do najłatwiejszych.

Sposób działania

Preparat przeznaczony jest tylko i włącznie do stosowania zewnętrznego. Proces wchłaniania odbywa się przez skórę oraz błony śluzowe. taki proces to resorpcja. Następnie naczynia włosowate wychwytują mikroelementy i rozprowadzają je z krwią po całym organizmie. Przyswajalność naturalnego biszolinu wynosi niemal 100%. Przeprowadzone badania wskazały, że ma on niemal 50 różnych zastosowań w wielu dziedzinach medycyny. Przede wszystkim jest stosowanie zalecane jest w bólach reumatycznych, kręgosłupa, mięśni i stawów.