Czy tabletki na hemoroidy są skuteczne ?

Hemoroidami nazywa się guzki krwawnicze, które są zlokalizowane w jednym z najbardziej wstydliwych miejsc na mapie ciała człowieka. Przypadłości hemoroidalne należą do najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Badania statystyczne pokazują, że ponad połowa Polaków boryka się z tą przykrą uciążliwością. Na szczęście w aptekach można znaleźć wiele medykamentów przynoszących ulgę. Należą do nich tabletki na hemoroidy, maści oraz mieszkanki ziołowe.

Przyczyny powstawania hemoroidów

Guzki krwawnicze znajdują się w odbycie i są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie zwieraczy. Problem zaczyna się w momencie, w którym guzki zwiększają się i wypełniają nadmiernie krwią. Takim zmianom towarzyszy ból wywołany stanem zapalnym. Najczęściej występującą przyczyną powstawania hemoroidów jest brak ruchu i nadmierne przebywanie w pozycji siedzącej. Przeważnie na dolegliwości skarżą się pracownicy biurowi i kierowcy zawodowi.

Jak leczyć hemoroidy?

Powstawanie hemoroidów nie wiąże się z określoną grupą wiekową. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad dietą. Żylaki odbytu pojawiają się osób, których dieta uboga jest w błonnik i brak należytego nawodnienia. Jeśli zmiana diety nie przynosi oczekiwanych efektów, to należy skorzystać leków dostępnych bez recepty.

Warto skorzystać z kilku medykamentów jednocześnie np. z maści i tabletek na hemoroidy. Maści mogą przynieść natychmiastową  ulgę dzięki zawartym substancjach przeciwbólowych. Tabletki na hemoroidy z apteki Galen wpływają na zmniejszenie stanu zapalnego i zwiększenie napięcia naczyń żylnych.