Globulki dopochwowe – kiedy są skuteczne?

globulki dopochwowe

Infekcje intymne to bardzo uciążliwy i krępujący problem. To niezwykle powszechna przypadłość, z którą przynajmniej raz w ciągu życia przyjdzie się zmierzyć niemal każdej kobiecie. Niestety wiele infekcji ma charakter nawracający, co zdecydowanie utrudnia leczenie. Jak zwalczyć infekcję intymną? Czy istnieją skuteczne globulki dopochwowe bez recepty? Sprawdź jak możesz sobie pomóc! 

Infekcja intymna – rozpoznaj wroga!

Infekcje intymne rozwijają się w wyniku zaburzeń flory bakteryjnej pochwy. W zależności od podłoża schorzenia najczęściej wyróżnia się: 

  • bakteryjne infekcje,
  • grzybicze infekcje,
  • pasożytnicze zapalenie pochwy,
  • infekcje o podłożu mieszanym.

Bez względu na czynniki chorobotwórczy zapaleniu pochwy towarzyszy świąd i pieczenie o różnym natężeniu oraz dyskomfort. W zależności od rodzaju infekcji stosuje się odpowiednie tabletki dopochwowe, maści, kremy, płukanki lub antybiotykoterapię.

globulki dopochwowe

Grzybica pochwy leki bez recepty – skuteczne!

Przy grzybicy pochwy występuje zazwyczaj mocne zaczerwienienie okolic intymnych i ból, oraz wydzielina o konsystencji twarogu. Objawy te pozwalają rozpoznać podłoże infekcji i rozpocząć właściwe leczenie. Jeśli rozwinęła się grzybica pochwy leki bez recepty wykazują bardzo dobrą skuteczność. W początkowej fazie zastosowanie miejscowe preparatów z klotrymazolem albo fentikonazolem często rozwiązuje problem.

Bakteryjna infekcja – ograniczone samoleczenie. 

Objawem charakterystycznym dla infekcji bakteryjnej jest nieprzyjemny zapach wydzieliny. Niestety, ten rodzaj infekcji jest trudniejszy do wyleczenia bez konsultacji lekarskiej. Globulki dopochwowe bez recepty wspierają nawilżenie oraz regenerację błony śluzowej, oraz ograniczają infekcje poprzez przywrócenie prawidłowego, kwaśnego odczynu. Warto pamiętać, że przy bakteryjnym zapaleniu pochwy, leki bez recepty jedynie łagodzą objawy i wspomagają leczenie bardzo lekkich zakażeń. Często konieczne jest zastosowanie odpowiedniego dobranej antybiotykoterapii.