Jack Herer – cechy tej odmiany

konopie

Jack Herer to popularna odmiana marihuany, jaka cieszy się uznaniem na rynkach, światowych. W naszym kraju uprawa konopi indyjskich jest zabroniona. Nie ma możliwości nabycia topów marihuany w sklepie i hodowania tego w domu. Pamiętajmy o tym, że nasiona są żeńskie, a rośliny feminizowane. Nie ma hodowli do kolekcjonerskich celów. Czym cechuje się Jack Herer? Jakie ma właściwości? Dlaczego cieszy się tak dużym uznaniem na rynku? O czym warto wiedzieć?

Najważniejsze cechy – Jack Herer

Jack Herer ma wiele cech, jakimi są:

  • Zapach ostry, pieprzowy, ziemisty, sosnowy. 
  • Efekty w postaci kreatywności, szczęścia, radości, spełnienia, skupienia i energii. 
  • Złagodzenie objawów typu brak apetytu, bóle, niepokój, stres, nerwy i depresja. 

Odmiana nosi nazwę od imienia aktywisty, którego książka zapisała się na kartach historii walki o legalizację marihuany. Odmiana dominuje w sativę i została opracowana przez Sensi Seeds w dziewięćdziesiątych latach. Od tamtej pory Jack Herer stał się klasykiem, cenionym w wielu krajach. Co ciekawe, nie jest znana dokładna genetyka tej rośliny. Wiadomo natomiast, że to krzyżówka odmian Haze, Northern Lights 5 i Shiva Skunk Cross. Szczep zdobył 9 tytułów na Cannabis Cup za moc i jakość, a zawartość THC bazuje w granicach 15-24%. 

Kwiaty szczepu JH

Lepkie topy rośliny mają słodki zapach pomarańczy i cytryny. Zaskakujące efekty i smak sprawiły, że aktualnie growerzy chętnie sięgają po JH. To dobra opcja dla pacjentów i odbiorców rekreacyjnych. Kwiaty szczepu nie są imponujące. Mają kolor zielony z pomarańczowymi włoskami, są zaokrąglone i podłużne. Imponująca jest z kolei liczba trichomów, dzięki czemu kwiat jest lepki i ma cytrusowy aromat. Bogata genetyka sprawiał, że istnieje kilka wariantów odmiany Jack Herer. Każda z nich ma wiele cech i zalet. Niektóre szczepy noszą nazwę Jack’s Cleaner, Jack Skellington oraz Jack The Ripper. Tak szerokie zainteresowanie nikogo nie dziwi. Roślina pomaga w walce z niepokojem i bólami, dlatego jest stosowana także przez pacjentów medycznych.