Jak dbać o skórę z AZS?

Atopowe zapalenie skóry to choroba o charakterze przewlekłym, która cechuje się okresami remisji oraz zaostrzenia. Jej objawy są dla chorego bardzo uciążliwe. Na szczęście, dolegliwości można skutecznie łagodzić stosując odpowiednie kosmetyki.

Jakie objawy związane są z AZS?


Do typowych objawów tej choroby zapalnej zaliczyć można: świąd, nadmierną suchość skóry, jej nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne, a u dzieci również rozdrażnienie oraz kłopoty ze snem. Na powierzchni skóry mogą się również tworzyć grudki, pęcherzyki czy nadżerki. Skórę pokrywa rumień. U dzieci do dwóch lat pęcherzyki, grudki i strupki występują przede wszystkim na policzkach i czole. U nieco starszych dzieci zlokalizowane są one w okolicach nadgarstków, łokci i kolan. U dorosłych natomiast AZS ujawnia się w postaci wyprysków na twarzy, karku, stopach i dłoniach.

W jaki sposób należy pielęgnować skórę z AZS?


Skóra z AZS jest delikatna, podrażniona i wymaga określonej pielęgnacji. Podczas niej powinny być stosowane specjalistyczne kosmetyki, które przyniosą skórze ukojenie oraz ograniczą przykre dolegliwości. Wśród wielu produktów dostępnych w sprzedaży warto zwrócić szczególną uwagę na serię Emotopic. Wyroby Emotopic cechują się pH zgodnym z fizjologicznym skóry. Nie zawierają one substancji szkodliwych, w tym choćby: SLS, SLES. Co ważne, produkty Emotopic mogą być z powodzeniem stosowane zarówno przez małe dzieci, jak i przez dorosłych. W efekcie ich używania skóra staje się odpowiednio natłuszczona, nawilżona oraz ukojna.