Jakie meble medyczne do gabinetu lekarskiego wybrać?

meble medyczne producent

Meble medyczne są szczególnym rodzajem metalowych mebli. Muszą być one bezpieczne, nie tylko do pacjentów, ale również i dla medycznego personelu, ponadto higieniczne, sterylne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Poza tym, posiadając kontakt z różnego rodzaju lekami, ale też chemicznymi substancjami czy płynami ustrojowymi, winny być przygotowane z najwyższej jakości stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Ważna pozostaje także ich mobilność. Szpital albo przychodnia są miejscem, w którym nierzadko sporo się dzieje i należy szybko przemieścić się między pomieszczeniami. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, trzeba dobrze przemyśleć, jak powinien być wyposażony lekarski gabinet, gabinet zabiegowy czy też pokój dla pielęgniarek. W poniższym artykule podpowiemy, jakie i jak wybrać meble medyczne. Producent tego typu sprzętu także jest ważny, co postaramy się ukazać poniżej. 

Meble medyczne producent – wybór szafek medycznych 

W gabinetach bez szaf lekarskich ani rusz. Służą one bowiem celem przechowania narzędzi medycznych, aparatury oraz leków, pozwalając na zachowanie maksymalnej sterylności i bezpieczeństwa. Ciekawą opcję stanowi przeszklona medyczna szafa. Jej drzwi wykonane z metalu wypełnia się szybami wykonanymi z hartowanego szkła. Poza tym w środku szafy umieszcza się półki także wykonywane ze szkła i z opcją regulowania ich wysokości. Żeby móc ograniczać dostęp osób z zewnątrz, każda spośród szafek lekarskich, musi zostać zabezpieczona solidnie wykonany zamkiem. Najwyższa jakość surowców zastosowanych do wyprodukowania tego rodzaju medycznych mebli, zapewni ich dużą wytrzymałość i możliwość użytkowania przez długi czas. 

Szafy służące jako kartoteki 

Specjalny typ lekarskich szaf stanowią szafki z przeznaczeniem na medyczne kartoteki. Służą do tego, żeby po pierwsze gabinety lekarskie prezentowały się schludnie, zaś po drugie, żeby aby możliwie było zadbanie o odpowiednie przechowanie dokumentacji. Medyczne szafy kartotekowe stanowią niezbędną część wyposażenia. Ich przeznaczenie to zmagazynowanie kart pacjentów, wyników przeprowadzonych badań, skierowań oraz innych dokumentów poufnych, co jest bardzo ważne, tym bardziej jeśli chodzi o obowiązujące przepisy RODO. Medyczne szafki metalowe dostępne są w różnorodnych wymiarach i mogą posiadać różną ilość szuflad, za sprawą czego mamy możliwość swobodnego dopasowania modelu do powierzchni własnego gabinetu, jak i liczby przychodzących pacjentów.   

Biurko do gabinetu lekarskiego

Chyba każdy powinien się zgodzić, iż biurko dla lekarza stanowi jedną spośród istotniejszych części wyposażenia lekarskiego gabinetu. Powinno mieć więc odpowiednią wielkość blatu, na którym poza dokumentacją medyczną a, będzie można postawić także klawiaturę oraz monitor. Bowiem w dobie kart pacjenta w wersji elektronicznej oraz e-recept, komputer jest podstawowym sprzętem niemalże w każdym z pokojów lekarskich. Najlepiej będzie wybrać biurko do lekarskiego gabinetu z kontenerami oraz szufladami. Dzięki temu dokumentacja medyczna będzie mogła być przechowywana poza zasięgiem pacjentów, jak i innych osób nieupoważnionym, co – jak zostało wspomniane już wyżej – jest bardzo istotne z punktu widzenia przepisów RODO. Ponadto, w szufladach możliwie jest przechowywanie rzeczy osobistych, na przykład notesu, kluczy czy rzeczy osobistych. Warto rozważyć kupno biurka medycznego mającego regulowane nóżki albo kółka. Regulowane czy też mobilne, są znacznie bardziej designerskie i niewątpliwie funkcjonalne.