Mleko owsiane – co zawiera?

Jeśli ktoś robił mleko owsiane w domu to wie, że składa się ono głównie z płatków owsianych. Dlatego ten roślinny napój ma takie same właściwości co niegotowana owsianka. Owies jest bardzo zdrowym zbożem, nic więc dziwnego, że napój owsiany nadaje się do wzbogacenia diety.

mleko owsiane w kartonieNapój owsiany posiada w swoim składzie dużo potasu, cynku i witaminy E oraz pewną ilość żelaza. Tak samo jak płatki owsiane ma również cenny błonnik, który spożywany codziennie chroni organizm przed chorobami nowotworowymi przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelit. Owies w każdej postaci jest także polecany osobom, które chcą mieć piękną skórę i włosy. Wystarczy się przyjrzeć sierści zadbanych koni, by wiedzieć, że ta metoda rzeczywiście działa.

Gotowana owsianka nie zawiera już tak wielu cennych składników, podobnie jest w przypadku napoju owsianego. Ponadto mleko owsiane po ugotowaniu tak samo jak owsianka zmienia konsystencję, co nie każdemu odpowiada.

Cena mleka owsianego jest stosunkowo niska. Jest tańsze niż bardzo modne mleko sojowe. Warto zmieniać pite napoje roślinne co jakiś czas, by dostarczać organizmowi nowych składników odżywczych – takie zmiany jadłospisu powinny pozwolić na uniknięcie wszelkich niedoborów.