Objawy i sposoby leczenia kandydozy

Flora bakteryjna znajdująca się w jelitach jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Bakterie pożyteczne dla zdrowia produkują kwas mlekowy i chronią organizm przed przenikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Zaburzenia flory jelitowej mogą być przyczyną różnych chorób i dolegliwości.

Czym jest kandydoza i jakie daje objawy

Jedną z nich jest kandydoza. Jest to choroba grzybicza wywoływana przez drożdżaki pasożytnicze z rodzaju Candida. Tego rodzaju drobnoustroje naturalnie zasiedlają ludzki organizm. Gdy ich ilość jest ograniczona, nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie.

Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy dojdzie do nadmiernego namnożenia się drożdżaków. Może być to spowodowane przyjmowaniem antybiotyków, spożywaniem dużych ilości cukrów prostych, a także przemęczeniem i przewlekłym stresem. Nieleczona kandydoza może wywoływać bóle głowy i stawów, wysypki, infekcje, a nawet głębokie zakażenia układowe.

Jak radzić sobie z kandydozą

Leczenie kandydozy nie jest łatwe. Wymaga zmiany diety i ograniczenia spożywania cukrów prostych. Wspomóc leczenie mogą również preparaty, takie jak kolorex forte. Tego rodzaju produkty zawierają w swym składzie wyłączenie naturalne składniki. Wyciąg z liści rośliny pochodzącej z Nowej Zelandii o nazwie horopito zawiera polygodial. Jest to substancja skutecznie zwalczająca szczepy grzybów z rodzaju Candida.

W kolorexie forte https://www.aptekagalen.pl/kolorex-forte-30kaps znajduje się także ekstrakt z anyżu oraz witamina C, regulująca działanie układu odpornościowego. Przyjmowanie tego rodzaju preparatów oraz probiotyków pozwala pokonać drożdżycę i przywrócić równowagę flory jelitowej.