Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji u mężczyzn to coraz powszechniej występujący problem objawiający się brakiem wzwodu lub trudnościami z jego utrzymaniem przez czas niezbędny do odbycia zadowalającego stosunku seksualnego.

Pomoc lekarska


Pojedyncze epizody związane z brakiem erekcji zazwyczaj nie są związane z poważną chorobą i nie wymagają konsultacji lekarskiej. Jednak w sytuacji, w której problem powtarza się konieczna jest pomoc specjalisty. Wówczas w pierwszej kolejności warto udać się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wyników przeprowadzonego wywiadu medycznego pokieruje pacjenta do urologa, seksuologa lub psychiatry. W wielu przypadkach udaje się znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu poprzez eliminowanie przyczyn dolegliwości lub stosowanie leków takich jak na przykład maxigra go. Produkt maxigra go zawiera w swoim składzie sildenafil, który wspomagając rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu zwiększa napływ krwi oraz umożliwia uzyskanie oraz utrzymanie erekcji. Mężczyźni stosujący ten preparat potwierdzają jego wysoką skuteczność działania.

Przyczyny zaburzeń erekcji


Zaburzenia erekcji same w sobie nie są chorobą, jednak mogą stanowić objaw innych dolegliwości. Ponadto, mogą one mieć liczne przyczyny, wśród których wymienić można: niezdrowy tryb życia, choroby przewlekłe, przyjmowane leki oraz urazy i czynniki psychogenne.

Niezdrowy tryb życia


Zaburzenia erekcji mogą być skutkiem prowadzenia niezdrowego trybu życia, w tym: małej aktywności ruchowej, otyłości, palenia papierosów, spożywania alkoholu czy zażywania narkotyków.

Choroby przewlekłe i przyjmowane leki


Zaburzenia wzwodu mogą być związane z występowaniem chorób przewlekłych, takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, choroby tarczycy czy stwardnienie rozsiane oraz przyjmowaniem leków psychotropowych lub hormonalnych.

Urazy


Wśród czynników związanych z zaburzeniami wzwodu wymienić można przebyte zabiegi oraz urazy, takie jak na przykład: złamanie prącia czy urazy rdzenia kręgowego.

Czynniki psychogenne


Do tych czynników zaliczyć można między innymi: depresję, nerwicę, stres, przykre doświadczenia seksualne czy kompleksy związane z własnym wyglądem.