Purple Haze – czy rzeczywiście jest fioletowa?

purple haze

Miłośnicy muzyki Jimi’ego Hendrixa na pewno kojarzą “Purple Haze”. Utwór ten, napisany w 1960 roku, spopularyzował tę odmianę marihuany o tej samej nazwie.

Czym jest Purple Haze?

purple haze

Dziś każdemu znawcy konopi to określenie  jest doskonale znane. Historia tego szczepu nie jest jednak jednoznaczna – niektórzy twierdzą, że owa odmiana zaginęła w latach siedemdziesiątych. Inni natomiast, że nigdy nie istniała, a obecnie można ją spotkać bardzo rzadko. Są również zdania, że Purple Haze to krzyżówka haze Thai/Columbia oraz holenderskiego skunksa. Ta opinia jest powszechnie uważana za prawdziwą, gdyż szczepy holederskie są wizualnie i smakowo podobne. 

Purple Haze charakteryzuje się jagodowym aromatem oraz zieloną barwą. Jedynie w czasie kwitnienia, jeśli zostanie wystawiona na działanie niskich temperatur, gwałtownie zmienia kolor na fioletowy bądź lawendowy. 

Purple Haze – działanie

Jest to odmiana wyjątkowa, bowiem zawiera wysokie stężenie THC oraz znaczny poziom flawonoidów i terpenów. Dzięki tym ostatnim Purple Haze z https://panpestka.pl/product/purple-haze/ ma bardzo przyjemny słodkawy aromat. Z racji tego, że jest to  dosyć egzotyczna krzyżówka, przynosi efekty znane ze szczepów indica i sativa. Jeśli chodzi o pozytywne oddziaływanie na organizm, poniżej niektóre z efektów:

  • wysokoenergetyczna stymulacja mózgu. Wpływa to na procesy twórcze, myślenie kreatywne oraz poczucie inspiracji twórczej
  • stosowana jest pomocniczo w przypadku leczenia objawów depresji oraz lęku uogólnionego
  • może być pomocna w przypadku chronicznego zmęczenia

Nic dziwnego, że jest to jedna z bardziej popularnych odmian wśród kolekcjonerów.