Stabilizacja nadgarstka w lekkich i poważnych urazach

Problemy ze stawami ma wiele osób i wcale nie dotyczą one tylko ludzi starszych. W dzisiejszym świecie wiele zawodów związanych jest z pracą przy komputerze, a co za tym idzie, już w młodym wieku dochodzi do chronicznych bóli w obrębie nadgarstka. Dobrze w takim przypadku zadbać o swoje dłonie i zastosować profilaktykę, która uchroni przed poważnymi urazami.

Do akcji wkracza stabilizator nadgarstka

Jeśli częste bóle w nadgarstku zaczynają być coraz bardziej dokuczliwe, nie ma się nad czym zastanawiać – jak najszybciej należy skonsultować to ze specjalistą i zastosować środki ochrony dłoni. Aktualnie jednym z najlepszych sposobów na zniwelowanie bólu oraz ochronę przed urazem jest używanie usztywniacza. Odpowiednio dobrany może w szybki sposób usunąć przyczynę bólu. Jest to bardzo prosty, a przede wszystkim skuteczny sposób w walce z dolegliwościami w obrębie stawu nadgarstka. Orteza nadgarstka zapewni między innymi:

  • lepsze krążenie krwi,
  • zniwelowanie dolegliwości bólowych,
  • odpowiednią temperaturę w miejscu bólu,
  • szybszy powrót do formy.

Poważne urazy w nadgarstku

Wiele osób mylnie sądzi, że stabilizatory są przeznaczone tylko dla osób, które borykają się z niewielkim bólem i nie naraziły ręki na urazy. Jest wręcz przeciwnie. Na rynku można otrzymać różne usztywniacze nadgarstka, niektóre są tak sztywne, że mogą nawet zastąpić gips. Wielu lekarzy poleca założenie ortezy zamiast gipsu, ponieważ jest to o wiele bardziej komfortowe dla pacjenta. Orteza jest przede wszystkim o wiele lżejsza, można ją zdjąć w celu wykonania higieny ręki, ręka nie męczy się w niej tak bardzo jak w gipsie. Co najważniejsze, ortezy są równie skuteczne w większości przypadków. Jeśli mimo wszystko gips jest koniecznością – można go szybciej zdjąć na rzecz stabilizatora, który będzie wspomagał wielotygodniową terapię nadgarstka.