Stabilizator ochronny dla nóg i stawów skokowych- jako czynna ochrona nóg niosących nas przez całe życie

STAW SKOKOWY  PO URAZIE ALBO PRZEPROWADZONEJ OPERACJI BĄDŹ U WYCZYNOWEGO SPORTOWCA, ZAWSZE  POD NALEŻYTĄ OCHRONĄ


Znakomicie w tej roli sprawdza się osprzęt ortopedyczny wykonany z wytrzymałego oraz nietoksycznego tworzywa sztucznego. Materiału, który ochrania przed dalszymi urazami staw skokowy.  Dlatego taki ochraniacz zapewnia dalszą stabilizację całego ciała podczas chodzenia. Nowatorsko oraz w przemyślany sposób zaprojektowany stabilizator na kostkę  gwarantuje jego użytkownikom większą swobodę ruchu na każdej powierzchni (płytki, parkiet, panele). 

ZASTOSOWANIE ORAZ  KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

Orteza jako czynny  ochraniacz stawu skokowy powinien dawać jego użytkownikom  optymalne i pewne usztywnieni. To ono m.in. zapewni nam  naturalną ruchomość stawu, a jednocześnie uniemożliwia wykonanie przez nas gwałtownego ruchu. Jakiekolwiek niepożądanego ruchu mogącego doprowadzić do pogłębienie się doznanej kontuzji. Najważniejsze jest to, aby w  przyrządzie ortopedycznym był mechanizm amortyzujący, który będzie zapobiegać powstawaniu przeciążeń wewnątrz samego stawu.


W związku z tym stosowanie  takiej aktywnej formy ochrony, przede wszystkim jest zalecana osobom, które zawodowo lub amatorsko uprawiają sport. W czasie wysiłku i ćwiczeń wyczynowych w dużym stopniu obciążone zostają właśnie stawy nóg, śródstopie włącznie z palcami kończyn dolnych.  Orteza  jest w szczególny sposób dedykowana dla osób będących po różnego rodzaju urazach, przebytych operacjach i dalszej rehabilitacji stawu skokowego. Jest ona również wskazana u osób, które ucierpiały z powodu różnych skręceń lub naciągnięciach. A także w wyniku toczących się stanów zapalnych mięśni i ścięgien (np. mięśnia Achillesa albo zapalenia tzw. kaletki ścięgna Achillesa), po zdjęciu gipsu itp.

ZALETY,  KTÓRYMI POWINNA CECHOWAĆ SIĘ DOBRZE WYKONANA ORTEZA NA KOSTKĘ

Kupowany przez nas stabilizator na kostkę  powinien cechować się  m.in.:

  • Osprzęt powinien cechować się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu cały  stabilizator ortopedyczny będzie gwarantował pełną stabilność całego unieruchomionego  stawu skokowego.
  • Praktyczna i stabilizująca orteza stawu skokowego powinna być łatwa do utrzymania w ogólnej czystości. Ta cecha prawi, że z łatwością będziemy mogli wyczyścić ją sami,  zarówno na mokro, jak i na sucho. Co więcej,  codzienne nasze użytkowanie przyrządu ortopedycznego stanie się komfortowe oraz  zapewni nam bezproblemową eksploatację na długie lata.
  • Orteza na kostkę powinna też zostać wyprodukowana z warstw materiału przepuszczającego powietrze. Dzięki temu na  oddychającej naszej skórze nie będą powstawać nowe rany. Dodatkowo derma nie będzie ulegać procesowi gnicia (czyli obumierania tkanek naskórka). Co najważniejsze, będzie zachodziło tu: przyśpieszone gojenie się powstałych już wcześniejszych skaleczeń na skutek wypadku.
  • Podczas dokonywania zakupu, zwracajmy uwagę na jeszcze istotną rzecz. A mianowicie, czy do produktu została dołączona specjalna materiałowa wyściółka. Wykazuje ona działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjnie. Z kolei taka właściwość znacznie usprawnia i znacznie przyśpiesza cały zachodzący proces rekonwalescencji.


Od teraz wiemy już, co powinien mieć oraz czym powinien charakteryzować się dobry ortopedyczny ochraniacz na staw skokowy.  Dbajmy zatem o nasze nogi, gdyż mamy je tylko jedne na całe życie.