Suplementy na redukcję, które warto stosować

Nadwyżka kaloryczna, która jest potrzebna do budowania mięśni, powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego właśnie po masie przechodzimy na redukcję, żeby pozbyć się tłuszczu i uwidaczniać mięśnie. W redukcji pomocne mogą okazać się suplementy, które przyspieszą cały proces.

Jakie suplementy na redukcję warto stosować?

Najczęściej wybierane suplementy to odżywka białkowa, kreatyna i BCAA. Są one niezbędne zarówno w procesie budowania masy mięśniowej, jak i w czasie redukcji. Oprócz tego warto stosować spalacz tłuszczu, co przyspieszy cały proces. Redukcja to stresujący czas dla naszego organizmu, dlatego warto przyjmować adaptogeny. Ciekawe informacje na temat suplmentów można znaleźć również tutaj.

Spalacze tłuszczu – dlaczego warto je stosować?

W redukcji tkanki tłuszczowej pomocne mogą okazać się spalacze tłuszczu. Zawierają one między innymi substancje pobudzające, takie jak kofeina bądź ekstrakt z zielonej herbaty. Oprócz tego w składzie tego typu suplementów znaleźć możemy również kapsaicynę lub piperynę. Przyspieszają one metabolizm, a także podnoszą temperaturę ciała, co wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Spalacz tłuszczu może zawierać także buzdyganek naziemny, który zwiększa poziom testosteronu. Większe stężenie tego hormonu wpływa na budowania czystej masy mięśniowej i spalanie tłuszczu.