Szampon konopny — właściwości

szampon konopny

Każdy z nas wie, że koncerny kosmetyczne, stale dążą do poprawienia jakości swoich produktów.. Z tego też względu na rynku pojawia się coraz więcej szamponów, które w swoim składzie zawierają CBD. Jakie właściwości ma więc szampon konopny?

Jakie właściwości ma szampon konopny?

szampon konopny

Zacznijmy od tego, że szampon konopny przyczynia się przede wszystkim do optymalnego nawilżenia kosmyków, a także nadania im naturalnego połysku. Dzięki temu znacznie uszczelniają się końcówki włosów, tak by możliwie jak najlepiej zatrzymać wilgoć. Na włosach wytwarza się więc swojego rodzaju odżywcza powłoka. Szampon konopny to także bogate źródło kwasów omega, a to właśnie dzięki nim możemy zapobiec utracie wody z kosmyków. Co więcej, dużo korzyści wynika również w przypadku skóry głowy, gdyż szampon konopny chroni przed powstawaniem łupieżu i podrażnień. Szampon sprawdza się również świetnie w momencie, gdy temperatury na zewnątrz spadają grubo poniżej zera. Walczy on bowiem z nadmierny przesuszeniem, a dodatkowo zawarta w nim witamina E przyspiesza porost włosów. Dzięki niej otwierają się naczynia krwionośne i usprawnia przepływ krwi. Dostarczy on także włosom cynku, którego niedobory, często skutkują wypadaniem kosmyków. Szampon konopny niesamowicie zregeneruje twoje włosy, a przede wszystkim odżywi i nada im naturalny połysk. Jest on także sposobem na utrzymanie zdrowej skóry głowy, która będzie orzeźwiona i mniej podatna na przesuszenie.

Jak dawkować szampon konopny?

Nie da się ukryć, że każdy z nas jest innym człowiekiem, a używanie szamponu konopnego jest w większości różne. Jeśli więc pierwszy raz zamierzasz wykorzystać go na swoje włosy, proponuje się nabranie jego niewielkiej ilości, a następnie jego zmieszanie, aż do takiej ilości, która będzie odpowiednia dla naszych włosów. Pamiętajmy, że szampon konopny nawet przy zawartości CBD jest produktem o niezbyt wielkiej sile więc możemy aplikować go bezpośrednio na włosy jak i skórę głowy. Po każdorazowym myciu sprawdzajmy efekty i stan naszych włosów.