W jakie suplementy na wzrok warto zainwestować?

Codzienna gonitwa, stres, brak czasu na regenerację to wszystko wpływa na stan naszego zdrowia. Jednym z narządów, który cierpi najbardziej są często oczy. Spędzanie godzin przy komputerze, spoglądanie na ekran telefonu czy klimatyzacja w miejscu pracy – to wszystko działa na niekorzyść dla naszego wzroku. Jak zatem zadbać o swoje oczy, aby posłużyły nam zdrowe jak najdłużej?

Podstawowe zasady higieny oczu

Dbanie o siebie człowiek ma wpisane w naturę. Codziennie przecież ludzie biorą kąpiel czy prysznic w ulubionym żelu, balsamują swoje ciało, chronią dłonie przed mrozem, chowając je w rękawiczkach. Jednak jeśli przychodzi o dbanie o narząd wzroku, okazuje się, że człowiek nie robi w tej kwestii za wiele. W większości przypadków sprowadza się to do zakładania okularów przeciwsłonecznych latem, by nie raziło nas słońce. I najczęściej jeszcze jest tak, że owe okulary wcale nie są dobre, tylko dodatkowo psują nasze oczy. Aby dobrze zaopiekować się narządem wzroku należy przede wszystkim dać im odpoczywać – zapewnić regularną dawkę snu, po godzinie pracy przy komputerze zrobić sobie kilkuminutową przerwę, przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach, używać kropli do oczu.

Kiedy wybrać się do okulisty?

Jeśli ktoś zauważy u siebie problemy ze wzrokiem, to czas, aby wybrać się do specjalisty. Niekoniecznie musi to być od razu wada wzroku, wymagająca korekty okularami. Niekiedy do okulisty sprowadzać nas może ból w gałce ocznej, uczucie piasku pod powiekami czy przekrwienie spojówek. Okulista po zbadaniu wyda listę zaleceń, być może też leków doraźnych czy suplementów na wzrok. Nawet jeśli nie dostrzega się u siebie żadnych problemów z oczami, warto raz na dwa lata odbyć kontrolną wizytę u specjalisty.

Jakich suplementów szukać na rynku?

Na rynku znaleźć można przeróżne suplementy na wzrok (https://evita.sklep.pl/pl/preparaty-na-oczy). Nic dziwnego, że konsumenci czują się zagubieni i nie wiedzą, po które z nich sięgnąć. Najważniejszą rzeczą przy wyborze powinno być czytanie składów. Obok takich substancji jak luteina, witamina C, wyciągi z roślin nie powinny pojawiać się w suplementach na wzrok składniki chemiczne, sztuczne, które źle wpływają na organizm.