Przewód pokarmowy człowieka jest zasiedlony przez bakterie różnego rodzaju. Część z nich wpływa na organizm negatywnie, a cześć, jak bakterie probiotyczne, bardzo pozytywnie. Ich zadaniem jest utrzymanie mikroflory jelitowej, co bezpośrednio wpływa na kondycję całego organizmu. Kiedy równowaga ta zostaje zaburzona, należy sięgnąć po źródło probiotyków w formie kapsułek lub tabletek.
Kiedy leki osłonowe na żołądek są najbardziej potrzebne?
Kiedy organizm zostanie zaatakowany przez bakterie powodujące infekcje, zaczyna słabnąć. Gdy nie udaje mu się ich zwalczyć, te namnażają się coraz bardziej, tworząc sytuację, w której jedynym rozwiązaniem jest antybiotyk. Antybiotyk jest bardzo skuteczny, ale ma jedną zasadniczą wadę. Przyjmując go, oczyszcza się organizm ze wszystkich bakterii, a więc i tych probiotycznych. W takiej sytuacji bardzo istotne jest, aby przyjmować leki osłonowe na żołądek przepisane przez lekarza razem z antybiotykiem.
W jaki sposób przyjmować probiotyk na jelita?
Bez względu na to, jakie tabletki osłonowe na żołądek przyjmujemy, warto zastosować je według wskazań na ulotce. Probiotyki muszą mieć czas na zasiedlenie układu pokarmowego, dlatego połykanie ich bez namysłu nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Nie należy rozpuszczać probiotyków w gorącej wodzie ani popijać ich zbyt ciepłymi płynami. Ponadto warto przyjmować je wraz z posiłkiem, gdyż wtedy wzrasta ich przeżywalność. Ponadto należy pamiętać, by zachować 2-godzinną przerwę między przyjęciem antybiotyku a przyjęciem probiotyku.